Oddíl atletiky

Kdo by nechtěl být atlet?

Jsme atletický oddíl působící v Radotíně již 57 let. Za tu dobu se zde podařilo vychovat skvělé atlety, kdy to někteří dotáhli až do reprezentace.

I nyní se nám daří sbírat cenné vavříny, ale není to naším jediným cílem. Dětem nabízíme vstřícné a kamarádské prostředí. Chceme u nich vybudovat kladný vztah ke sportu, u kterého můžou zůstat celý život. Atletika je rozmanitým sportem, kde se může chytit opravdu každý. Jde o základní pohybové dovednosti – běh, hod, skok spojený s dalšími kondičními faktory – síla, rychlost, vytrvalost, koordinace. Díky těmto vlastnostem může skutečně každý dělat atletiku po celý svůj život, a přitom není nutné zdolávat světové rekordy. Zároveň se snažíme mladým atletům vštípit zodpovědnost k tréninku, jeho pravidelnost, cílevědomost a snahu překonat sama sebe.

Děti se s atletikou zezačátku seznamují formou her. Postupně se přidávají prvky základních atletických disciplín. Klademe důraz na všestrannost, takže si všichni postupně vyzkouší všechny atletické disciplíny. Mladší děti chodí v zimních měsících i na plavání. Až ve starším věku postupně děti přecházejí ke svým specializovaným disciplínám, ve kterých se dále zdokonalují.

Co se týče soutěží, tak naši atleti jsou pravidelnými účastníky mistrovstvích České republiky. Každý rok máme kolem dvou desítek medailistů na přeborech Prahy. V soutěžích družstev nám závodí dvě smíšená v kategorii mladšího žactva, dále starší žáci, starší žákyně, dorostenci, dorostenky a ženy. Tyto družstva soutěží v Pražském přeboru. Dokonce ve 2. lize máme družstvo mužů

Díky výsledkům naší dlouhodobé práce a kvalitní výchově mladých atletů je u nás zřízeno Sportovní středisko a Sportovní centrum mládeže Českého atletického svazu.

IMG_8046
IMG_7423
IMG_8129
IMG_7388
IMG_7387
IMG_7443

Navštivte webové stránky oddílu atletiky: