O klubu

Občanské sdružení Sportovní centrum Radotín vzniklo na základě rozdělení Radotínského SK o.s., oddělením oddílů kopané, atletiky a kuželek. Nové sdružení uzavřelo nájemní smlouvu s MČ Praha 16 na provozování sportovního areálu v Radotíně. Současné sdružení má 412 členů a jeho hlavním cílem je rozvoj sportovních aktivit, organizace sportovní činnosti a vytváření materiálních podmínek pro širokou veřejnost, především pak pro mládež.

Olympia Radotín (celým název SC Olympia Radotín z.s.) je český sportovní klub.

V Radotíně se počátky fotbalu datují již k době 1.světové války. Současný klub byl však založen až roku 1922 jako Radotínský SK. Z počátku klub hrál pouze přátelská utkání, od roku 1930 se však stal součástí Středočeské župy, ve které se ve 30. letech dostal až do I.A třídy (1938). Ve válečných letech 1940-1945, kdy se klub pohyboval na úrovni I.B-I.A třídy.

Po válečné době plné divokých reorganizací a přejmenovávání klubu se klub dostal dokonce do krajského přeboru, tehdy druhé nejvyšší soutěže (roky 1951-1953). Historický úspěch přišel v sezóně 1957/58, kdy se klubu podařilo postoupit do 2.ligy, v ní se však udržel pouze 1 sezónu. Další postup do druhé ligy se urodil v sezóně 1961/62 a toto působění už bylo úspěšnější a klub ve druhé lize působil 5 let. V roce 1967 tak přišel sestup do krajského přeboru, ve kterém působil do roku 1972, kdy klub postupuje do divize, ve které však působil pouze tři roky následoval pád zpět do přeboru. Návrat do divize se koná až roce 1988, jenže divizní působení je opět poze tříleté. Od tohoto sestupu, klub působil pouze v pražských soutěžích.

V roce 2018, kdy se klub díky sloučení s FK Olympia Praha dostává do ČFL. Klubové barvy jsou žlutá a černá.

Své domácí zápasy odehrával na stadionu Josefa Rady, který právě prochází rekonstrukcí.

Původ Olympie lze hledat v královehradecké jmenovkyni, jejíž mužské družstvo bylo v roce 2017 přesunuto z královéhradeckých Kuklen na pražský Strahov. Stalo se tak těsně po postupu královéhradeckých do druhé nejvyšší soutěže. Hlavním důvodem se stal nevyhovující sportovní areál v Kuklenách, který nesplňoval většinu podmínek pro účast ve druhé nejvyšší soutěži. Hradecké Olympii pak byla ponechána její mládež, ovšem již bez jejího mužského družstva. Po sezoně 2017/18 se klub sloučil s SC Radotín, a administrativně sestoupil do ČFL. V ročníku 2018/19 mužstvo “A” mužů reprezentovalo radotínský fotbal ve třetí české nejvyšší soutěži – ČFL.

Po roce se z finančních důvodů vedení rozhodlo hrát pražský přebor.

Sportovní areál v Radotíně poskytuje několik sportovních ploch pro různá sportovní odvětví. Areál nabízí sportovní vyžití na travnatém fotbalovém hřišti, na fotbalovém hřišti s umělým povrchem III. generace, atletické běžecké dráze. Dále je možný skok o tyči, skok do dálky či vyzkoušet kuželky v místní kuželně.

Většina sportovišť je nejvíce využívána mládeží. Po celý týden zde probíhají hodiny tělesné výchovy místní ZŠ, SOU a gymnázia. V odpoledních hodinách tréninky oddílu kopané, atletiky a kuželek. O víkendech se na sportovních plochách hrají soutěžní utkání jednotlivých družstev nebo probíhají akce typu Sportovních dnů.

Areál je často pronajímán různými společnostmi pro celodenní či víkendové sportovní klání firem se svými obchodními partnery.

Slova vedení klubu

Dobrý den, vítáme Vás na našich webových stránkách.
Karel Klíma

Kontaktujte nás v záložce „kontakty“.