Vítězství Olympie vystřelil hattrickem Bassey

FC Písek – Olympia Radotín 1:4 (1:2)

V brzkém sobotním ránu započala cesta Olympie na jih Čech. V předposledním utkání sezóny chtěli hráči Radotína potvrdit bilanci z hřišť soupeře, kterou měli před kláním v Písku nejlepší v lize, a získat další tří body. A radotínští borci svou úlohu favorita zvládli na výbornou. Byli to sice domácí, kdo se ujal vedení šťastnou brankou Toma Ulbricha z přímého kopu, ale ještě do poločasu z penalty srovnal Jakub Trýzna a těšně před odchodem do kabin poslal hosty do vedení Fortune Bassey. Stejný hráč pak v druhém poločase rozvlnil síť ještě dvakrát a stejně jako v předchozím domácím utkání proti Štěchovicím si připsal hattrick. Olympia tak z Písku odváží povinné tři body a poslední dva zápasy ukazují, že na konci soutěže nalezla střeleckou pohodu.

Po brankové přestřelce se Štěchovicemi se hráči Olympie představili na stadionu v Písku. Tři inkasované góly z předchozího domácího střetnutí patrně přiměly hostující kouče Jarolíma ke změně na brankářském postu a do zápasu nastoupil jako jednička Enes Kimia. V útoku naopak nechyběl Fortune Bassey, který se proti Štěchovicím blýskl hattrickem. A byl to právě hostující útočník s devadesátkou na dresu, který se ve 2. minutě objevil v první brankové příležitosti utkání. Radotínští hrající ve venkovní zelenošedé kombinaci, zakombinovali ve středu pole a přesně narýsovaná přihrávka Zdeňka Volka poslala Fortuna do samostatného úniku na strážce domácí svatyně. Toho forvard Olympie obešel, ale střelu z těžkého úhlu mířící do branky vykopl bránící Ondřej Běloušek. O minutu později se situace opakovala, radotínský střelec opět běžel vstříc gólové příležitosti po přesném pasu od Mohammeda Hadiho. A opět byla jeho střela zblokována domácím obráncem. Hosté měli od začátku zápas pod kontrolou, dobře kombinovali a domácí ve žlutomodrém si nevěděli příliš rady s aktivním presinkem, který Olympia praktikovala už na útočné polovině. Pokud už se fotbalisté Písku pokusili o protiakci, končila v zámezí, případně se rozbila o obranné vozby Radotína. Jako blesk z čistého nebe tak zapůsobila situace ze 22. minuty. Rohovému kopu žlutomodrých se obrana Olympie v pohodě ubránila a odehrála míč až na polovinu hřiště. Při pokračování útočné akce byl faulován domácí hráč v uctivé vzdálenosti od svatyně hostí. K rozehrání standardní situace se postavil Tom Ulbrich a střílený centr poslal směrem na branku. Enes Kimia čekal do poslední chvíle na zásah některého z nabíhajících hráčů a nestačil už zareagovat, když k teči nedošlo. Pumlíč pak zapadl přímo k tyči – 1:0! Lacině inkasovaná branka hosty nezlomila a okamžitě přitlačili Jihočechy k vlastní brance. Písek odolával do 33. minuty, kdy se po centru Fortuna Basseye k zakončení na malém vápně hotovil Mohammed Hadi, ale byl faulován Ondřejem Bělouškem. Rozhodčí Vít neváhal, odpískal pokutový kop a domácímu obránci ukázal žlutou kartu. K rozehrávce se postavil Jakub Trýzna a tvrdou střelou doprostřed branky srovnal na 1:1! Tlak Olympie neustával a ještě do poločasu vedl k druhému úspěchu. Jakub Trýzna se skvěle prosadil na pravé straně a přízemním centrem nalezl Zdeňka Volka. Ten si nachystal balón a poslal jej na branku. V dráze letu se však ještě zjevila kopačka Fortuna Basseye a změnila směr míče nechytatelně pro brankáře Míchala Tomu – 1:2! Byl to již 22. zásah sezóny pro afrického útočníka, který prokazoval po celé dnešní utkání, jak mu se vstřelenými brankami vzrůstá herní sebevědomí.
Začátek druhé půle přinesl útočné vzepětí Jihočechů. Ti hrozili zejména ze standardních situací, ale obrana radotínských byla pozorná. A pokud už propustila pokus až k brankáři, jako v případě povedených nůžek Martina Helda, věděl si velmi dobře chytající Enes Kimia rady. Ofenziva Olympie působila v těch momentech, jako by zůstala myšlenkami v šatně. Její probuzení však bylo vysoce efektivní. V 54. minutě nedokázala po rohovém kopu domácí obrana odpravit míč z malého vápna do bezpečí a pro Fortuna Basseye to tak byla snadná práce – 1:3! Hosté se pod dojmem vedení zatáhli a písečtí fotbalisté mohli snadněji kombinovat. Domácím nelze upřít snahu, ale všechny jejich útočné pokusy končily v uctivé vzdálenosti svatyně Enese Kimii. Potvrzení vítězství zelenošedých pak přinesla 80. minuta, ve které písecký Tomáš Benetka dle názoru hlavního sudího zahrál ve zdi úmyslně rukou. A domácí byli potrestáni hned dvakrát. Rozhodčí Vít totiž udělil přímo červenou kartu za zmaření vyložené brankové příležitosti, a protože stála zeď uvnitř pokutového území, nařídil zároveň penaltu. K jejímu rozehrání se postavil Fortune Bassey, který svým 24. gólem v letošním ročníku dovršil hattrick a zároveň definitivně rozhodl – 1:4! Olympia se tak bodově dotáhla na třetí Vltavín a 3 body ztrácí na druhé Zápy. O všem tak rozhodne poslední kolo, kdy v sobotu 15. června zavítá do Radotína lídr ligy z Vyšehradu. Přijďte se rozloučit se sezónou i domácím mužstvem v co největším počtu. Můžeme očekávat skvělý fotbal a hráči i realizační tým si vaši podporu rozhodně zaslouží.

Ohlasy trenérů po utkání:
David Jarolím (trenér Olympia Radotín):
Zápas jsme začali aktivně a hned v úvodu jsme měli dvě vyložené šance, které jsme neproměnili, a přišel trest v podobě gólu ze standartky. Ten nás však nakopl k ještě větší aktivitě směrem dopředu. Důležité bylo vyrovnání a samozřejmě i druhý gól před poločasem. Celkově byla výhra zasloužená. Fortune Bassey měl snad v každém zápase několik brankových příležitostí, což vypovídá o jeho kvalitách, že je schopen se do nich vůbec dostat. Jsem rád, že v závěru soutěže se mu daří dávat víc než 1 gól. Samozřejmě vzhledem k postavení na konci soutěže nás mrzí zbytečné ztráty v remízových utkáních. Na druhou stranu, z posledních 13 zápasů máme 8 vítězství a 5 remíz, což vůbec není špatná bilance. Bohužel soupeři z Vyšehradu vyšlo jaro až abnormálně úspěšně.