Pro další body na jih Čech?

Pro další body na jih Čech?

FC Písek – Olympia Radotín

Před fotbalisty Olympie stojí dvě poslední překážky na cestě do cíle třetí fotbalové ligy. Ačkoliv už nemá ani teoretickou šanci na posun do čela soutěže, o motivaci týmu z pražského Radotína nemůže být pochyb. Krom sportovní cti a radosti pro fanoušky, bojují hráči o nové smlouvy. Za určitých okolností může být navíc ve hře ještě i postup do druhé ligy. Lze očekávat, že se sestava nebude příliš lišit od posledního domácího klání proti Štěchovicím. Na sobotní zápas opět nebude připraven Pape Sarr, který stále laboruje se zraněným kotníkem.

Představení soupeře:
První oficiální utkání Písku se konalo v roce 1908, kdy se tamní fotbalisté střetli s reprezentanty Strakonic na vojenském cvičišti v Purkraticích. Tento nucený exil plynul z přístupu tehdejší společnosti ke kopané. Hráči byli vpravdě disidenty, kteří provozovali surový sport vzbuzující divoké vášně, a je třeba jej z programu dětských her odstranit. Tak se psalo v tehdejších Píseckých listech. V tažení proti fotbalu vynikalo zejména písecké školství, není tedy divu, že při trénincích vždy jeden z hráčů hlídkoval, nežene-li se ze školy nebezpečí. V roce 1910 vznikl sportovní klub Písek, jehož součástí byl i odbor kopané. Stejně jako název, který se měnil od Spartaku, Jitex VTJ Písek až k dnešnímu FC Písek, měnila se i hřiště. V srpnu 1977 začíná využívat písecký tým hlavní hřiště, které mu slouží dodnes. O rok později vznikla ještě druhá plocha. Moderní areál můžeme Písku závidět. Mají v něm k dispozici tři hřiště s přírodním travnatým povrchem a jedno s umělou travou. Největšími úspěchy píseckého fotbalu je dlouhodobá účast v ČFL a v roce 2010 postup do čtvrtfinále Poháru fotbalové asociace. V městě s nejstarším českým mostem se naučilo kopané mnoho prvoligových borců. Z poslední doby se jednalo např. o Romana Vonáška, který si jméno udělal ve Spartě Praha. U konkurence z Edenu naopak působil Štěpán Koreš.

Postavení v tabulce:
FC Písek: Fotbalový klub v Písku je dvě kola před koncem na 16. místě tabulky se ziskem 30 bodů a výrazně záporným skóre 43:58. V odehraných zápasech si připsal 8 tříbodových vítězství, 1 dvoubodové, čtyřikrát padl po penaltách a osmnáctkrát po základní hrací době. Před svými diváky žlutomodří získali 23 bodů, když sedmkrát vyhráli po 90 minutách, šestkrát prohráli v základní hrací době a dva zápasy ztratili po pokutových kopech.

Olympia Radotín: Pro Olympii stále platí upravené přísloví: „Tvůj dům, můj hrad“. Její bodový přísun je totiž podpořen zejména importem z hřišť protivníků. V tomto nemá Radotín ve 3. lize konkurenci, připsal si jich už 32. Celkový zisk 59 bodů stačí na 4. místo. Svěřenci Davida Jarolíma mají oproti svým soupeřům o zápas méně, na Vltavín ztrácí 3 a na Zápy ještě další 3 body. První Vyšehrad je v čele již o nedostižných 8 bodů.
Aktuální forma:
FC Písek: V posledních 5 utkáních se Písku nedařilo. Jediné vítězství si připsali žlutomodří doma ve 29. kole, kdy po dvou brankách střídajícího Martina Helda a jedné Toma Ulbricha porazili 3:1 Živanice. O kolo dříve prohráli na Strahově s Vyšehradem 0:1. Výjezd do Domažlic skončil přestřelkou 4:4 po 90. minutách, ve kterých si jednu branku opět připsal Tom Ulbrich a hattrickem zazářil Martin Held. Přesto to na více než bod nestačilo, protože v penaltách byli 4:2 úspěšnější domácí. Písečtí si patrně tímto kláním vystříleli gólové patrony, neboť v posledních dvou utkáních v Litoměřicku 0:3 a v Zápech 0:2, nerozvlnili síť protivníka ani jednou.

Olympia Radotín: Tři zápasy, sedm bodů. Nebyl by to až tak špatný výsledek, kdyby i ostatní týmy z čela tabulky ztrácely, což se bohužel neděje. Olympia dokázala vyhrát v Brozanech 2:0 po brankách Fortuna Basseye, následovala dvě klání doma v Radotíně v krátkém sledu za sebou. Nejprve smolná porážka po penaltách 1:2 s Litoměřickem, kdy jediným střelcem byl Mohammed Hadi. Sobotní utkání máme jistě všichni v čerstvé paměti. Rychlé vedení po hattricku Fortuna Basseye, laciné vyrovnání a vítězná branka Petra Ježdíka.

Sestava z posledního utkání:
SK Zápy – FC Písek 2:0 (0:0)
FC Písek: Toma – Benetka, Vacovský, Kulík (49. Pinc), Běloušek, Pecka (85. Petřík), Held, Voráček, Hrachovec (82. Sedláček), Ulbrich, Hanzlík (C).

Olympia Radotín – TJ Štěchovice 4:3 (3:1)
Olympia Radotín: Čáp – Broukal, Pelyak, Jiránek (C), Zahranychnij, Volek (84. Písačka), Trýzna, Milec (78. P. Ježdík), Oikonomikos (66. Koutenský), Bassey (90. Císařovský), Hadi (73. Brabenec).

Vzájemný zápas – podzim 2018/2019:
Olympia Radotín – FC Písek 2:0 (2:0)
Branky: 12. Brabenec, 31. Bassey.
Utkání přineslo dva rozdílné poločasy. Zatímco v prvním Radotín dominoval, vypracoval si dvoubrankový náskok a ještě několik dalších vyložených šancí, v tom druhém se hra vyrovnala a hráči Písku si vytvořili několik zajímavých situací před brankou Olympie. Domácí hráči však své vedení se štěstím udrželi (hosté nastřelili v druhém poločasu tyč) a připsali si již čtvrté vítězství v řadě. V dresu Písku nastoupil k zápasu v současnosti už radotínský Václav Milec.

Sestavy:
Olympia Radotín:
Čáp – Pelyak, Jiránek, Broukal, J. Ježdík, Trýzna (86. Petryk), Dancák, Hadi (77. Zubashivskyi), Koutenský, Bassey (90. Artemuk), Brabenec (63. P. Ježdík).

FC Písek: Hajdušek – Hanzlík (73. Presl), Vacovský, Benetka, Vávra, Milec (83. Ric), Kulík (46. Pinc), Voráček, Holý (65. Januška), Hrachovec (46. M. Held), J. Held.

Jak sledovat sobotní zápas?
Přímo na místě:
Vlakem z Radotína do Berouna a odsud rychlíkem do Písku, nebo do Prahy-Smíchov a autobusem z Knížecí do Písku.
Mimo stadion na:
a) http://www.onlajny.com/match/index/date/2019-06-08/id/261443/type/goal
b) https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Fotbal/Soutez-Ceska-fotbalova-liga/Pohlavi-Muzi/Sezona-2018-2019/171516-FC-Pisek,-o.s.-SC-Radotin.htm

Zdroje:
https://www.fcpisek.cz/
https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/ed8fffe0-2172-45fc-8b8b-153d34d4b00d
https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/ed8fffe0-2172-45fc-8b8b-153d34d4b00d

Obrázky:
https://seeklogo.com/vector-logo/295535/fc-pisek