Přestřelku rozhodl Petr Ježdík

Olympia Radotín – TJ Štěchovice 4:3 (3:1)

Po středeční smolné porážce v penaltovém rozstřelu s Litoměřickem vyběhli již podruhé v jednom týdnu na domácí pažit borci radotínské Olympie. V sobotním klání přivítali tým ze Štěchovic, který se po sérii porážek nacházel v druhé polovině tabulky. A v úvodu utkání také fotbalisté ve žlutých dresech potvrzovali roli favorita. Už po deseti minutách vedli o dvě branky a zkompletovaný hattrick Fortuna Basseye, který všechny své branky stihl v první části, diváky namlsal, že tolik nevadilo ani snížení z kopačky Lukáše Woiteka. Bohužel po přestávce přišel už klasický jarní výpadek ve hře Olympie a dvouminutovka hrůzy, kdy hosté srovnali brankami Štěpána Kučery a Lukáše Batka. Trenér Jarolím ale ukázal šťastnou ruku střídáním Petra Ježdíka, který čtvrtou brankou v síti Štěchovic strhl vítězství na domácí stranu.

Na sobotní den dětí se radotínský areál zaplnil celou řadou mladých sportovců, potkat zde bylo možné např. budoucí naděje českého lakrosu. Ale 120 platících diváků bylo zvědavých zejména na předposlední domácí vystoupení svěřenců Davida Jarolíma. Do konce ČFL zbývala před utkáním tři kola a sobotní vítězství po 90 minutách mohlo dorovnat bodový zisk Olympie s Vltavínem a do neděle i se Zápy. A radotínští si pro tento účel nemohli přát lepšího soupeře. Štěchovice posledních pět klání prohrály s výrazně záporným skórem 3:12! A úvod zápasu tomuto faktu odpovídal. Hosté v zelených dresech se na trávníku ještě ani nestačili rozkoukat a už prohrávali 2:0. V páté minutě se po chybě Matěje Štědronského prohnal po pravé straně Mohammed Hadi, přízemním centrem nalezl na první tyči Fortuna Basseye, kterému stačilo jen přesně nastavit kopačku a poslat míč od tyče do branky – 1:0! O čtyři minuty později si africké duo útočný výpad zopakovalo a se stejným výsledkem. Dlužno dodat, že celá akce předcházející druhému úspěchu snesla nejpřísnější fotbalová měřítka. Vše začala spolupráce Andriye Zahranychnyho s Jakubem Trýznou na levé straně, ze které rezultovala skvěle narýsovaná přihrávka na Mohameda Hadiho číhajícího v prostoru penaltového puntíku. Domácí záložník si oběhl obránce a centrem vyzval Fortuna Basseye k dalšímu skórování – 2:0! Pro útočníka Radotína to byl již 20. zásah v probíhající sezóně! Vzhledem ke stavu a počínání obránců v zeleném, kteří při druhé brance připomínali ze všeho nejvíce dopravní kužele, se zdálo být rozhodnuto. A zbývala jediná otázka, jak vysoké bude konečné skóre. Nebyla by to však jarní sestava Olympie, aby si sama zápas nezkomplikovala. Ve 12. minutě nechali borci ve žlutém projít středem hřiště Jakuba Lukavského, který svou střelou těsně minul zařízení. Jedno varování nestačilo, a proto se o pět minut později skóre měnilo znovu, tentokráte příznivěji pro hosty. Po dlouhém autovém vhazování Štěpána Kučery si náběhu Lukáše Woiteka nikdo z obránců Radotína nevšímal a útočník s osmnáctkou na dresu neměl problém uklidit merunu do sítě – 2:1! V minutě dvacáté první se za hranicí šestnáctky do kulatého nesmyslu opřel Martin Novák a Ondřej Čáp se musel znovu protáhnout. Naštěstí jen kontroloval dráhu balónu do zámezí. Lehkost se z kopaček borců Olympie vytratila, přesto se po další akce dvojice Hadi – Bassey mohli diváci radovat potřetí. Domácímu snajprovi však chyběl krok a do bezpečí míč následně odehrál Filip Busta. Trochu fotbalové parády ukázal ve třicáté minutě štěchovický Lukáš Woitek, který, jsa posílen předchozím úspěchem, zkoušel akrobatické nůžky, mířil ale vedle. Závěr poločasu pak přinesl dvě zajímavé akce Radotína, kdy se nejprve pěkným průnikem blýskl Andriy Zahranychnyy a poté Jakub Trýzna nebezpečně střílel z hranice velkého vápna. Když už se zdálo, že se půjde do šaten za těsného vedení domácích, dostali se v nastavení svěřenci Davida Jarolíma k rozehrání rohového kopu. Centr Zdeňka Volka našel na první tyči Fortuna Basseye, který hlavičkou načal třetí desítku branek v ČFL – 3:1!
Nástup do druhé půle přinesl průnik Jakuba Trýzny, jeho centr však obrana hostí srazila na roh. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se průběh měl zkomplikovat. A pak přišly v rozmezí 58. a 60. hrůzné minuty pro Olympii. Při sérii tří rohů se nejprve dvakrát zaskvěl dobrými zásahy Ondřej Čáp, ale po třetím rozehrání se k hlavičce prosadil hostující kapitán Štěpán Kučera a snížil na rozdíl jediné branky – 3:2! Neuběhly ani dvě minuty a po další standardní situaci z půle hřiště se balón po ose – rozehrávající Patrik Nehoda, prodlužující Jakub Lukavský a centrující David Novák – dostal až na malé vápno, kde se musel Lukáš Batka skoro bát, jak byl osamocený. Pumlíč tak nemohl skončit jinde než v síti za bezmocným Čápem – 3:3! Olympia se probrala a přitlačila soupeře k jeho šestnáctce, ale byli to fotbalisté Štěchovic, kdo mohl jít po precizně provedeném protiútoku do vedení. Střela Davida Nováka z vyložené pozice mířila vedle, a to byl možná rozhodující okamžik utkání. Z protiútoku se do vápna přihnal Jakub Trýzna, ale jeho pokus na první tyč vyrazil brankář Lukáš Vašák na roh. O tři minuty později se opět na pravé straně prosadil skvěle hrající Mohammed Hadi. Centr tentokrát přelétl Fortuna Basseye a dopadl přímo na kopačku Andriye Zahranychnyho. Volej domácího obránce však mířil spíše na ragbyovou branku. Borci ve žlutém opět získali pevnou půdu pod nohama a gól visel na vlásku. V 82. minutě to přišlo. A Petr Ježdík si mohl říci: „Přišel, viděl, vstřelil branku.“ Po čtyřech minutách na trávníku se dostal k míči po zblokovaném pokusu Fortuna Basseye a prostřelil štěchovického Lukáše Vašáka. Konec utkání už si Olympia pohlídala a mohla slavit 3 body. Vzhledem k vítězství vedoucího Vyšehradu už je pro ni sice první místo nedostižné, ale ve dvou posledních kláních určitě ještě zabojuje o druhou pozici. Příští víkend zajíždí do Písku a na další fotbal půjdeme v Radotíně 15. června, kdy nás čeká vyhecovaný zápas proti současnému lídrovi tabulky – Vyšehradu.

Ohlasy trenérů po utkání:
David Jarolím (trenér Olympia Praha):
(Pozn.: videorozhovor s Davidem Jarolímem naleznete na našich stránkách již brzy).

Zbyněk Busta (trenér TJ Štěchovice):
Trenéra se po zápase nepodařilo zastihnout, pohled na utkání se pokusíme získat dodatečně.