Přijďte oslavit den dětí na fotbal

Přijďte oslavit den dětí na fotbal

30. kolo: Olympia Radotín – TJ Štěchovice

Po středeční předehrávce můžete i se svými ratolestmi vyrazit na 30. kolo ČFL v tradičním sobotním čase.  

Představení soupeře:
Fotbalový klub byl ve Štěchovicích založen už v roce 1926, ale až do 2. světové války nastupovali jeho hráči pouze do přátelských utkání. Po zapojení do mistrovských soutěží se pohyboval v krajském či okresním přeboru. Nejslavnějším okamžikem historie byla možnost zahrát si na stadionu pražské Sparty, kdy před jejím utkáním předcházelo střetnutí Štěchovic se Slovanem VII. V dramatickém zápase otočila TJ stav na 4:3 a před téměř 40 000 diváky oslavila slavné vítězství. Soumrak štěchovického fotbalu mohl nastat v roce 2002, kdy tisíciletá voda zničila celý areál. Klub přišel nejen o vybavení, ale i klubové kroniky, památky atd. O rok později však došlo k znovuotevření stadionu a postupně se dařilo stoupat soutěžemi až do současné třetí nejvyšší, kde letos Štěchovice působí už šestou sezonu. Do ČFL vstoupil klub pod vedením trenéra Hrušky a dvakrát obsadil konečně 10. místo. V polovině třetí sezony převzal vedení trenér Busta a dokončil ji na 12. místě, v další sezoně klub obsadil 8. místo a v sezoně 2017/18 vylepšil historické maximum na 7. místo. Mezi nejprestižnější zápasy, které se ve Štěchovicích odehrály v posledních letech, patří ty pohárové. Postupně došlo k měření sil s pěti prvoligovými mužstvy: FK Dukla Praha (1:4), FK Mladá Boleslav (0:1), FK Teplice (1:4), Bohemians Praha 1905 (2:3) a FC Slovan Liberec (1:5).

Postavení v tabulce:
TJ Štěchovice: Po 28 utkáních mají hosté na svém kontě 40 bodů a řadí se na 8. místo tabulky. Fotbalisté TJ si připsali 11 výher v základní hrací době, dvě vítězství a tři porážky po penaltách a dvanáctkrát padli po 90 minutách s celkovým skóre 38:43. V utkáních na hřišti soupeře se červenobílým příliš nedaří, když zaznamenali doposud 12 bodů za 3 tříbodových vítězství a tři porážky po penaltách. Inkasovali 21 branek a 14 vstřelili.

Olympia Radotín: V posledním utkání si hráči Radotína poměrně přesvědčivě dokráčeli pro vítězství po 90 minutách v Brozanech a posunuli tak svůj zisk na 55 bodů a celkové skóre 40:27. Závěr soutěže s sebou přináší výzvu vylepšit bilanci v domácím prostředí, kde jsou radotínští až na 10. příčce s 23 body. Utkání s Litoměřickem hráno po uzávěrce.

Aktuální forma:
TJ Štěchovice: Hostům se v posledních zápasech nedaří. Naposled dokázali zvítězit 4. května v Písku po brankách Batky a Lukavského 2:1, následuje série 4 proher, kdy doma s Domažlicemi (0:1) a Vyšehradem (0:2) nevstřelili ani branku, v Živanicích sice dokázal skórovat Novák, ale porážce 1:2 nezabránil. V zatím posledním zápase prohráli štěchovičtí doma s Litoměřickem 0:3.

Olympia Radotín: Konečně za 3 body by se chtělo říct po nedělním zápase. Olympia odehrála další utkání ČFL v Brozanech a na hřišti místního Sokolu byla jasným pánem situace. Ačkoliv domácí Chukwuma zejména na začátku zlobil a v těch okamžicích tým podržel Ondřej Čáp, na druhé straně rozhodnutí obstaral dvěma brankami Fortune Bassey, kdy zejména ta první, ukázkovým „angličanem“, byla parádní.

Sestava z posledního utkání:
TJ Štěchovice – FK Litoměřicko 0:3 (0:0)
Sestava TJ Štěchovice: Kohoutek – Busta (19. Nehoda), Švejda (K) (85. Těžký), Volešák (75. Štědronský), Kučera, Batka, M. Novák, Jakobovský, Lukavský, Košata, Woitek.

SK Sokol Brozany – Olympia Radotín 0:2 (0:1).
Sestava Olympia Radotín: Čáp – Písačka, Broukal (C), Pelyak, Zahranyčnyj, Volek (74. Brabenec), Trýzna, Sarr (57. Koutenský), Milec, Oikonomikos (65. Ježdík P.), Bassey (88. Hadi).

Koho se v zápase vyplatí sledovat?

TJ Štěchovice:
Ladislav Volešák #7
Hráč, kterého asi není nutné příliš představovat. Odchovanec Sparty Praha, který ale největších úspěchů dosáhl v dresu jejího odvěkého rivala. Pod trenérem Karlem Jarolímem (otcem našeho kouče) si zahrál i Ligu mistrů a získal dva mistrovské tituly. V první lize ještě oblékal dres Č. Budějovic, Příbrami a Mladé Boleslavi. V letošní sezóně si tento 35letý hráč připsal již 7 branek a 6 asistencí.

Olympia Radotín:

Zdeněk Volek #16
Podobně zkušeným playerem jako L. Volešák je na straně Olympie Zdeněk Volek. Odchovanec Sparty Praha za svou kariéru prošel několika pražskými kluby. Ať už šlo o Duklu, Bohemians a naposledy Viktorii Žižkov, ze které před jarní částí sezóny přišel do Radotína. Krom Prahy působil i na severu Čech, kde si zahrál za Ústí nad Labem a oblékal i dres Teplic. Hráč, kterého si dík jeho přehledu a kopací technice do týmu velmi přál David Jarolím, už na jaře jednou skóroval proti Ústí nad Orlicí a v posledním utkání si připsal poměrně kuriózní asistenci na první branku Fortuna Basseye, kdy technickou střelou trefil tyč. Fortune pak dorážel do poloprázdné branky.

Vzájemný zápas – podzim 2018/2019:
TJ Štěchovice – Olympia Radotín 1:3 (0:2)
Branky: 68. Novák –31. Brabenec, 41. Bassey, 50. Trýzna.
Žluté karty: 52. Busta, 67. Pavlík, 80. Jakobovský (všichni TJ Štěchovice).
Olympia rozhodla o osudu utkání už v prvním poločase, kdy skórovala hned dvakrát. Po přestávce se ještě trefil Jakub Trýzna a domácí Novák jen korigoval závěrečný stav.

Sestavy:
TJ Štěchovice: Řehák – Busta, Švejda (C), Milojević (46. Díl), Pavlík, Kučera, Štědronský, Novák, Jakobovský, Greš, Kučaba (59. Volešák).

Olympia Radotín: Čáp – Peljak, Broukal, J. Ježdík, Jiránek (C), Dancák, Tryzna (85. Petryk), Koutenský, Hadi (78. Artemuk), Bassey (90. Oikonomikos), Brabenec (63. P. Ježdík).

Zdroje:
https://www.fotbalstechovice.cz/klub/
https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/ed8fffe0-2172-45fc-8b8b-153d34d4b00d
https://souteze.fotbal.cz/zapasy/zapas/817d15ea-8a39-43ee-a7ea-b20c6fcb0879
https://www.transfermarkt.com/ladislav-volesak/profil/spieler/26916
https://www.fotbalstechovice.cz/hraci/detail/2389-ladislav-volesak
https://www.transfermarkt.com/zdenek-volek/leistungsdatendetails/spieler/64006/saison/2018/wettbewerb/CZ3C/verein/52640

Zdroje obrázků:
https://www.fotbalstechovice.cz/hraci/detail/2389-ladislav-volesak
https://www.efotbal.cz/klub/TJ-Stechovice/