Kolaps v závěru stál 3 body

Olympia Radotín – FK Litoměřicko 1:2 (0:0), po penaltách 0:3

Čtyři kola před koncem soutěže zavítal do Radotína celek Litoměřicka, který se veze na vítězné vlně. Olympii tak nečekala snadná práce. První poločas připomínal spíše okopávanou, oba týmy hrály ve velkém nasazení, ale fotbalovost mnohdy chyběla. Druhá půle nabídla zajímavé a dramatické momenty. Trenér Jarolím prokázal šťastnou ruku při střídání, když poslal na trávník Mohammeda Hadiho, který otevřel skóre. Olympia však nedokázala vedení navýšit, za což ji potrestal vyrovnáním v 88. minutě Jakub Rubeš. Při střelbě pokutových kopů pak střelci ve žlutém naprosto vyhořeli a hosté se mohli radovat ze zisku bonusového bodu.

V neděli se podařilo Olympii konečně zvítězit s plným bodovým ziskem na trávníku předposledního týmu tabulky, ale ve středeční předehrávce přijel do Radotína celek z jiného ranku. Litoměřicko na jaře válí a naposled v soutěžním zápase odcházelo poraženo 6. dubna. Do konce soutěže se však před středou mělo bojovat ještě o 12 bodů a Olympia si nemůže dovolit ztrácet. V první části hry byla důležitost klání na hře domácího týmu cítit. Hosté hrající v černých dresech se nasazením dokázali Radotínu vyrovnat a krom mnoha nepřesností přineslo prvních 45 minut i řadu tvrdých zákroků. Jejich obětí a také pachatelem byl v několika případech litoměřický Miroslav Verner, který měl výraznou motivaci uspět, neboť ještě v loňské sezóně oblékal dres Olympie Praha. A byl to právě hostující fotbalista s číslem 6 na dresu, který měl první šanci zápasu. Po dobré kombinaci Tomáše Bulíře s Jakubem Cháberou pronikl druhý jmenovaný z levé strany do vápna a poslal přihrávku na Davida Surmaje, který ještě přiťukl míč do druhé vlny na nabíhajícího Miroslava Vernera. Tvrdá střela z hranice velkého vápna ale skončila těsně nad Čápovo brankou. Podobně si vedl i radotínský Zdeněk Volek při zahrávání přímého kopu ze zajímavé pozice zhruba 20 metrů od svatyně Litoměřic. Domácí si udržovali převahu, ale vyložené šance nepřicházely. Dvě minuty před koncem první části se k zajímavé střele dostal Václav Milec, ale brankář Litoměřic mohl zůstat v klidu, míč letěl vedle.
Vstup do druhého poločasu režíroval Lukáš Koutenský, který nejprve svým pokusem výrazně přestřelil svatyni hostujícího týmu. V 54. minutě se dostala do protiútoku dvojice Zdeněk Volek – Fortune Bassey, který přízemním centrem hledal nabíhajícího Lukáše Koutenského. Domácímu záložníkovi však chyběl krok, aby mohl střílet. Akce pokračovala a k zakončení se ještě dostal Zdeněk Volek. Tvrdou střelu musel litoměřický Adam Ordelt pacifikovat nadvakrát, ale ke smůle dobíhajícího Fortuna Basseye uspěl a míč skryl v rukavicích. Stále častěji se domácí dostávali na dostřel branky hostí, ale obránci v černých dresech v čele s dobře chytajícím Ordeltem odolávali. Obrovskou šanci si Olympia vypracovala v 61. minutě, kdy rohový kop rozehrál Zdeněk Volek, hlavou jej prodloužil Jakub Trýzna a osamocený Pape Sarr hlavičkoval ze šesti metrů na branku. Skvělý zákrok opět vytasil Adam Ordelt a před Martinem Jiránkem ukopl pumlíč do zámezí Dominik Dolejší. Litoměřický záložník s číslem 77 pak mohl být dvojnásobným hrdinou. O minutu později si totiž naběhl na centr střídajícího Marka Hanuše a tváří v tvář Ondřeji Čápovi poslal balón vedle. V 65. minutě krásně pronikl do vápna Denis Pelyak, střílenou přihrávkou našel Fortuna Basseye, který ale nedokázal z vyložené pozice zakončit. O čtyři minuty později už ale domácí lavička propukla v jásot. Nejprve se na levé straně prosadil Andriy Zahranychnyy a Jakub Šimkovský musel zatáhnout za záchranou brzdu. Přímý kop připomínal zkrácený roh a k jeho rozehrání se postavil Zdeněk Volek. Centr domácího záložníka si našel hlavu střídajícího Mohammeda Hadiho a míč už se třepetal v síti – 1:0! O dvě minuty později mohlo být srovnáno, když nejprve centr Litoměřicka tečoval Denis Pelyak a balón těsně minul tyč radotínské svatyně. Z následného rohu se hotovil k hlavičce Denis Krištof, naštěstí pro Ondřeje Čápa ale centr přeletěl záložníka hostí. 10 minut před koncem měl šanci rozhodnout střídající Petr Ježdík, když se ukázkově zavěsil do vzduchu a centr Mohammeda Hadiho trknul směrem na Ordeltovu branku. Hostující brankář ale vytasil další výborný zákrok, kterým udržel svůj tým ve hře o body. A jeho spoluhráči v poli se činili. Už o minutu později se po dlouhém vhazování dostal po závaru na malém vápně k míči Denis Krištof, svou střelu ale poslal mimo. Toto varování však domácím nestačilo, v 88. minutě nechali odcentrovat Marka Hanuše z hranice velkého vápna a povedený centr nechytatelně umístil za záda bezmocného Ondřeje Čápa Jakub Rubeš – 1:1! Už poněkolikáté na jaře nedokázala Olympia dotáhnout dobře rozehrané utkání do vítězného konce. Opaření radotínští fotbalisté pak v penaltách naprosto vyhořeli, když neproměnili ani jediný. Ondřej Čáp sice jeden pokus hráčů v černém lapil, ale 3 střely rozvlnily síť za jeho zády. Vzhledem k dalším výsledkům se zdá být dnešní ztráta pro postupové plány Radotína fatální, ale ne nadarmo se říká, že naděje umírá poslední. Další zápas, kdy budou potřebovat svěřenci Davida Jarolíma Vaši podporu, se odehraje v sobotu v tradičním čase (10:15) proti Štěchovicím.

Ohlasy trenérů po utkání:
Richard Stražan (asistent trenéra Olympia Praha):
Videorozhovor najdete zde

Jaroslav Veselý (trenér FK Litoměřicko):
Dnes jsme se setkali dle mého s nejlepším týmem v soutěži, kádrem i stylem hry. Určitě bych vám přál, abyste postoupili. Z mého pohledu bylo utkání vyrovnané. V prvním poločase to bylo hodně bojovné, oba týmy si nedarovaly ani metr prostoru, v druhé půli přibylo více fotbalových momentů. My jsme měli dvě šance ze hry a nějaké závary po standardních situacích. Naopak jsme po jedné standardce dost nešťastně inkasovali. Radotín měl i další dvě šance. Dle průběhu jsme si ale zasloužili vyrovnat a o výsledku nakonec rozhodovaly detaily. Skvěle nám zachytal při penaltách Adam Ordelt. Nám se teď na jaře daří, ale to je i zásluhou předchozího trenéra. Náš mančaft je tvořen mladými hráči, co chtějí ve fotbale něco dokázat. Jsou hladoví po vítězství, užívají si každý trénink a těžké to teď bude mít s námi každý. Navíc se teď fotbalem bavíme a dnes jsme dokázali otočit zápas, ve kterém jsme prohrávali, což se vždycky cení. S Mírou Vernerem jsme před zápasem mluvili o tom, aby nebyl přemotivovaný, udržel to pod kontrolou, když v Olympii loni působil. Ale je to hráč, který umí ránu přijmout i rozdat a souboje, které podstoupil, byly férové, nebyly nějak zákeřné.