Střelec Bassey a bezchybný Čáp

SK Sokol Brozany – Olympia Radotín 0:2 (0:1)

Po vynucené čtrnáctidenní přestávce čekal na Olympii další soutěžní zápas. Ve 29. kole zavítala na trávník šestnáctých Brozan, kterým se v posledních utkáních příliš nedařilo. David Jarolím byl nucen udělat několik změn v sestavě, tou nejvýraznější byla absence kapitána Martina Jiránka, kterého ve stoperské dvojici nahradil Denis Pelyak. Naproti tomu se do zálohy zařadil uzdravený Pape Sarr, Roli favorita naplnil Radotín už v první půli, kdy se prosadil Fortune Bassey. Stejný hráč dal výsledku konečnou podobu v 70. minutě. Olympia si tak konečně připsala plný bodový zisk a drží se na dostřel čelu ČFL.
Na hřišti předposledního týmu tabulky byla Olympia díky výsledkům svých konkurentů postavena před povinnost zvítězit v základní hrací době. Vzhledem k podzimnímu vítězství 4:1 i posledním výkonům byla velkým favoritem, už v první minutě ale zahrozil domácí Chukwudi Chukwuma. V červeném hrající Brozany však o dvě minuty později zapomněly na malém vápně na Fortuna Basseye, který mohl otevřít skóre zápasu. Hostující útočník ale výborný centr Zdeňka Volka poslal hlavou jen na břevno. V sedmé minutě se opět domácí Chukwuma blýskl dvěma pokusy. Nejprve jeho volej zblokoval Andriy Zachranychnyy a druhou střelu z vyložené pozice vychytal Ondřej Čáp. A platilo opět otřepané: „Nedáš, dostaneš“. Pěknou akci Olympie na hraně velkého vápna zakončil Zdeněk Volek technickou střelou, jež svou pouť prostorem zakončila na tyči. U odraženého míče byl nejrychleji Fortune Bassey a poslal pumelici směrem na branku. Míč narazil do břevna, o nějž se odrazil do tyče, a nakonec do sítě – 0:1. Ve 14. minutě se k rozehrání přímého kopu z nebezpečné vzdálenosti postavil domácí Muamer Mešič, trochu překvapivě však střílel Patrik Berger. Jeho střelu ale srazila zeď na roh. Olympia se v těch okamžicích zatáhla a čekala na ofenzivní snahu červených. Brozany se sice snažily, ale k vyloženým šancím se nedokázaly propracovat. Na druhé straně si ve 24. minutě na skvělý pas za obranu naběhl Fortune Bassey, ale jeho lob zamířil nad domácí svatyni. O další dvě minuty později se celá situace opakovala a tentokrát útočník s devadesátkou na žlutém dresu donutil k výbornému zákroku brozanského brankáře. Ve 38. minutě se do třetice do šance prosadil Bassey, ale jeho střelu srazil Tahir Maigini nad branku. Tři minuty před koncem poločasu se do šance ve velkém vápně probíjel Pape Macou Sarrr a v souboji s domácím obráncem padl na zem. Rozhodčí Hanousek však namísto pokutového kopu ukázal radotínskému záložníkovi žlutou kartu za simulování.
Po sedmi minutách druhé části nařídil sudí přímý kop z hranice velkého vápna, ale radotínský Pape Sarr přestřelil zeď i branku. V 58. minutě se po nenápadné akci dostal ke střele z dobré pozice Patrik Berger, ale Ondřej Čáp předvedl proti přízemní ráně k tyči výborný zákrok. Po následném rohu míč nebezpečně poskakoval v malém vápně hostí, ale Olympia se ubránila. I nadále radotínští předváděli pozornou obranu, ale směrem dopředu si nepočínali vůbec aktivně. Rozhodnutí nakonec přinesla 70. minuta, kdy se podruhé v utkání prosadil Fortune Bassey – 0:2. Ke cti Brozan je třeba říct, že se až do posledního hvizdu snažily výsledek zkorigovat, ale všechny jejich akce končily na fungující defenzivě Olympie. Radotínští fotbalisté potvrdili pozici favorita a domů si odvážejí kompletní bodový zisk. Na příští utkání se můžete vypravit už ve středu 29. května od 17:00, kdy hostíme Litoměřicko.