Skvělý Pape Sarr odmítl porážku

SK Převýšov – Olympia Radotín 3:4 (1:1), penalty 3:4

Další bitva o třetiligové body čekala v sobotním dopoledni na Olympii v Převýšově. Proti šestému celku tabulky ji rozhodně nečekalo nic lehkého. Hostující trenér David Jarolím už měl na lavičce připraveného Pape Macou Sarra a jak se ukázalo, jeho zapojení do hry v druhé půli bylo pro výsledek klíčové. Na zajímavé akce si diváci museli počkat až do druhé poloviny prvního poločasu, kdy se prosadili nejprve hostující Asterios Oikonomikos a následně srovnával převýšovský Tomáš Sedláček. V druhém dějství si Převýšov vybudoval dvoubrankový náskok po úspěších Tomáše Hynka a Martina Kopáče z penalty. S porážkou se ale nechtěl smířit Pape Macou Sarr, který dvěma brankami poslal utkání do penalt. V těch sice jako jediný z radotínských svůj pokus neproměnil, ale domácí zaváhali hned dvakrát. Dnešní dva body mají vzhledem k divokému průběhu pro Olympii cenu zlata.

Radotínu se daří v této sezóně více na hřišti soupeře a tuto bilanci chtěli jeho fotbalisté potvrdit i na trávníku v Převýšově. David Jarolím učinil tři změny v sestavě oproti středečnímu klání v Živanicích, tentokráte do utkání poslal Matyáše Písačku na pravou stranu obrany, do zálohy pak Lukáše Koutenského a Petra Ježdíka. Od prvních minut sledovali místní diváci tvrdou bitvu o střed pole, ve které dominovaly soustředěné obrany. Ani jeden z celků nedokázal dohrát své náznaky do nadějné příležitosti a několikrát se díky tvrdým zákrokům domácích fotbalistů nad trávníkem zajiskřilo. První zajímavou akci si připravili hosté ve 25. minutě, kdy po centru Lukáše Koutenského pálil Jakub Trýzna z otočky hodně mimo. O dvě minuty později Fortune Bassey přes šířku vápna hledal přízemní nahrávkou Petra Ježdíka, míč však před radotínským záložníkem stihl odehrát do zámezí brankář Roman Dunda. Domácí hrající v červených dresech však po přestálém náznaku šance polevili v koncentraci a po rozehraném autu dovolili na hranici velkého vápna zamířit Asteriu Oikonomikovi, který sice nevystřelil nijak prudce, ale trefil se přesně – 0:1. Vstřelená branka konečně odstartovala zajímavý fotbal a po dalších třech minutách mohlo být srovnáno. Po rohu se k odraženému míči dostal na hranici velkého vápna převýšovský Tomáš Hynek, ale pálil mimo. Z následující akce Olympie hrozil Jakub Trýzna, jenž si naběhl na výbornou nahrávku Petra Ježdíka a mohl upalovat sám na branku. Výborný obraný zákrok ale předvedl vracející se Lukáš Vyšehrad. Na opačné straně se do brankové příležitosti drali domácí, ale své obranné povinnosti si splnil na výbornou Martin Jiránek. Když už se zdálo, že do kabin půjde Radotín s jednobrankovým náskokem, dostal se ke střele zpoza vápna Jakub Špidlen. Jeho pokus byl zblokován, ale jen k Tomáši Sedláčkovi, který poslal míč do sítě – 1:1. Ondřej Čáp si na pumlíč sáhl, ale nedokázal překazit jeho cestu do branky. Minutu před koncem se po standardní situaci ocitl tváří v tvář Romanu Dundovi ve výborné pozici radotínský David Broukal, ale hlavičkou pouze vyprášil gólmanovy rukavice.
Do druhé části hry vstoupili lépe fotbalisté v červených dresech, ale sérii jejich centrů do vápna zakončil z dobré pozice nepřesnou střelou Tomáš Labík. Hra pak přinášela podobný obrázek jako v prvních 20 minutách prvního poločasu. Akce se sice střídaly na obou stranách, ale bez dotažení do finální fáze. V 63. minutě se na trávník rozběhl Pape Macou Sarr. Záložník s číslem 6 nastoupil za Radotín naposled v utkání v K. Varech a jeho absence v předchozích kláních citelně ovlivnila hru záložní řady. V těchto fázích hry přebrala iniciativu Olympia, ale její mírná územní převaha k šancím nevedla. Převýšov podnikal nebezpečné protiútoky a v 70. minutě se za svou aktivitu dočkal odměny. Po dlouhém nákopu se prodral přes Matyáše Písačku k míči Tomáš Hynek a křížnou střelou, která před Čápem skočila, poslal červené do vedení – 2:1. A s Radotínem bylo ještě hůře. V 74. minutě zalehl Lukáš Koutenský domácího Tomáše Labíka na hraně velkého vápna a rozhodčí Drábek ukázal bez váhání na penaltový puntík. Balón si postavil Martin Kopáč a poslal míč do Čápova protipohybu – 3:1. V 80. minutě se domácí dostali do dalšího nebezpečného útoku po své pravé straně a přízemní centr si málem do branky srazil Matyáš Písačka. Po následném rohu se ke střele hotovil Petr Veselka, ale jeho pokus byl zblokován. Na Radotín by v těchto minutách nikdo nevsadil ani halíř. Domácí hráli v pohodě a hra hostí připomínala ze všeho nejvíce chaos. V 83. minutě se pěkně do vápna prokličkoval střídající David Živný, místo pokračování akce však převýšovský fotbalista volil teatrální pád, za který byl rozhodčím Drábkem po zásluze odměněn žlutou kartou. A fotbalový pánbůh si nachystal ještě tvrdší trest. V 86. minutě vykřesal jiskřičku naděje pro hosty Pape Macou Sarr, který si nikým nehlídán naběhl na centr z pravé strany a hlavičkou z malého vápna snížil na 3:2. A střídající záložník s číslem 6 měl po několikazápasovém půstu chuť do hry. Po další akci se dostal na hranici šestnáctky k míči a chytrým lobem překonal bezmocného Romana Dundu – 3:3. Převýšov se probral a několikrát nebezpečně zahrozil. Olympia si však tentokrát s vypětím všech sil poradila a své utkání počtvrté za sebou dovedla do závěrečných pokutových kopů. V penaltovém rozstřelu opět úřadoval Ondřej Čáp. V druhé sérii si vyrovnal účty s Martinem Kopáčem, když jeho tvrdý pokus do středu branky srazil nohou na břevno a míč se odrazil mimo. Střela domácího kapitána Jarkovského sice cestu do sítě našla, ale Petr Veselka přestřelil Čápa i břevno. Pape Sarr ukončení zápasu odmítl, když nechal vyniknout Romana Dundu, ale poslední penaltu zápasu bezpečně proměnil Vojtěch Brabenec. Vzhledem k průběhu dnešního klání jde o šťastné dva body pro hosty. Olympia opět potvrdila, že ve střelbě pokutových kopů po remízových devadesáti minutách nemá v ČFL konkurenci. Příští soutěžní zápas čeká na svěřence Davida Jarolíma v neděli 25. května od 17:00 v Brozanech. Zápas 28. kola byl totiž zrušen pro odstoupení Jiren ze soutěže. Na fotbal se do Radotína vypravíme až ve středu 29. května od 17:00, kdy hostíme Litoměřicko.

Ohlasy po utkání:
David Jarolím (trenér Olympia Radotín): Velká škoda pro nás, že jsme opět nedokázali udržet vedení až do konce poločasu. O přestávce jsme, bohužel, museli stáhnout Asteria Oikonomika, který hrál velmi dobrý zápas. Po změně stran jsme dostali nešťastný a velmi laciný gól. Penaltě pak předcházela situace ve velkém vápně, kde se takhle prostě nemůžeme chovat. Zaplaťpánbůh se nám podařilo srovnat stav. Pape Sarr je samozřejmě hráč základní sestavy, ale 14 dní nemohl trénovat a teď má dva týdny pauzu na to, aby se dal úplně do pořádku. Každopádně pořád žijeme a budeme bojovat dál!

Statistiky zápasu:
Branky: 41. Sedláček, 70. Hynek, 75. Kopáč (pen.) – 27. Oikonomikos, 86. a 88. Pape Macou Sarr.
Penalty:
Špidlen, Kopáč (x), Jarkovský, Veselka (x), Chocholatý – Broukal, Volek, Císařovský, Sarr (x), Vojtěch Brabenec (rozhodující penalta).
Poločas: 1:1.
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3, penalty: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.