Vyrovnané utkání skončilo nerozhodně

Olympia Radotín, a.s. – FK Admira Praha 2:2 (1:0)

V sobotním dopoledni v dalším utkání memoriálu Jiřího Kolína nastoupila proti Olympii na hřišti Meteoru Praha jedenáctka Admiry. Trenér Jarolím se musel vypořádat s absencí několika hráčů, přesto se proti soupeři z divize očekávalo vítězství. Radotín k němu přiblížil v prvním poločase Fortune Bassey, ale po změně stran se dvakrát prosadil soupeř. Lukáš Koutenský pak parádním volejem zajistil alespoň remízu.

Do zápasu v dresu Olympie nastoupila poprvé posila z Písku Václav Milec a hned s kapitánskou páskou na rukávu (patrně jej bude čekat i pořádné zápisné), na lavičce pak byli k dispozici pouze dva hráči do pole a náhradní brankář Kimia. V úvodních minutách působili hráči Radotína aktivněji, první náznak příležitosti si však připsal soupeř. Po dobře zahraném rohovém kopu vystoupal nejvýše do vzduchu Štěpán Zahálka, ale hlavičkou přestřelil branku. Odpověď si nachystal Filip Císařovský, když si to po levé straně namířil do vápna a z jeho hranice vypálil ostrý projektil. Přízemní střela však nalezla jen náruč brankáře Admiry. Další povedený moment žlutočerných přišel o minutu později, kdy se do šance prodral Hadi, ale úspěšný zákrok si opět připsal Dominik Cingel. To byla jedna z Hadiho posledních akcí, protože o několik minut později odkulhal s naraženým kotníkem ze hřiště, čímž přidělal další vrásky na čele trenéra Jarolíma. Na umělém trávníku jej nahradil střídající Asterios Oikonomikos a ukázal se ve velmi dobrém světle. Obrana Olympie se musela mít na pozoru hlavně při standardních situacích červených, ale v první půli obstála. Branku přinesl až moment ze 40. minuty. kdy Oikonomikos v rychlém protiútoku prostrčil pumlíč na volného Fortuna Basseye, který se nemýlil – 1:0.

Na začátku druhého poločasu mohla Olympie své vedení navýšit, zejména šance Petra Ježdíka volala po gólu, ale záložník Radotína při samostatném postupu na brankáře z pravé strany volil razanci na úkor přesnosti a brankáře Admiry neprostřelil. Jako už mnohokráte předtím platilo otřepané pravidlo – nedáš, dostaneš. Nepříliš povedený centr hostí Ondřej Čáp nedokázal ztlumit v náručí a vyražený míč doputoval na kopačky Jakuba Štefana, který neměl se zakončením do poloprázdné branky žádný problém – 1:1. Se žlutočernými bylo o 5 minut později ještě hůře. Na velkém vápně se osamocený Tomáš Pavlata opřel do balónu a překlopil stav utkání na stranu Admiry – 1:2. Deset minut před koncem se po levé straně prohnal Jiří Ježdík a přesným centrem našel na malém vápně Lukáše Koutenského, který parádním volejem nezadržitelně skóroval a stanovil konečný stav zápasu na 2:2.

Příští sobotu 9.2. ve 14:00 čeká na Olympii celek domácího Meteoru.

Ohlasy po utkání:
David Jarolím – Olympia Radotín, a.s.:
Náš výkon se, dle mého názoru, každým týdnem zlepšuje. Pořád ale poměrně hodně trénujeme, na hráčích je pak únava v zápase znát. V první půli jsme měli nějaké šance, dali jsme branku. Ve druhé jsme mohli vedení navýšit, nestalo se, soupeř nám pak vstřelil laciný gól ze standardní situace a potrestal i naše další zaváhání v obraně. Jsme rádi, že jsme pak dokázali srovnat, ale chtěli jsme vyhrát, takže spokojení nejsme. Pořád je to ale příprava a já věřím, že se budeme dále zlepšovat.