Přípravu na jaro zahájila Olympia těsnou porážkou:

FK Mladá Boleslav – Olympia Radotín, a.s. 1:0 (1:0)

První přípravný zápas na jarní část třetí nejvyšší fotbalové soutěže čekal na mužstvo Davida Jarolíma v jeho bývalém působišti – Mladé Boleslavi. V dresu soupeře prověřil naši obranu nejlepší střelec Fortuna ligy Nikolay Komlichenko. Hostující obránci se však nenechali zastrašit fazónou ruského snajpra a nedovolili mu skórovat. I v mezihře si hráči Olympie nepočínali vůbec špatně. Přes konečnou porážku 0:1, kterou zařídil v šestnácté minutě stoper Šušnjar, zanechali na umělé trávě v Boleslavi velmi dobrý dojem. Nejlepšími hráči Olympie byli bezesporu brankáři Ondřej Čáp a Enes Kimia, kteří několikrát výborně podrželi svůj tým.

Ligista z města automobilů začal s přípravou na druhou část sezony o týden dříve. Proti Olympii navíc nastoupili jeho hráči už k třetímu duelu v novém roce. V prvním si poradili s druholigovou Viktorií Žižkov 3:0, druhý pak sehráli v sobotu dopoledne od 11:00. Soupeřem modrobílých byl nám dobře známý konkurent z ČFL z Dobrovic a výsledek
mladoboleslavské diváky určitě potěšil – 10:1.

David Jarolím zahájil se svými svěřenci přípravu na jarní část v pondělí 7.1. Na rozdíl od Fortuna ligy začíná ČFL až na začátku března a výjezd do Boleslavi tak bylo možné brát spíše jako zpestření a možnost vyzkoušet nově příchozí hráče. S Radotínem se po podzimu rozloučil Roman Artemuk a nově přišla na testy hned trojice fotbalistů. Jeden brankář a dva hráči do pole. Prvním ze zmiňovaného trojlístku, který zasáhl do sobotního utkání, byl s číslem šest Iian Chikohuoa, do druhého poločasu pak místo něj vyběhl další nováček šestnáctiletý záložník z anglického Liverpoolu Benie Bassouamina. Pokud Iian uspěje na testech, mohl by se stát třetím playerem s africkými kořeny v žlutočerném dresu. U Bassouaminy je situace komplikovanější. Vzhledem k nízkému věku se 20.1. vrací domů na ostrovy. Do zápasu v druhém poločase ještě zasáhl brankář Enes Kimia, který do Radotína přestoupil už v létě, ale zranění mu na podzim nedovolovalo nastoupit. Novým brankářem v týmu žlutočerných je ještě Ivan Žulevič, který přichází na zkoušku z divizní Admiry Praha. V samotném zápase se vše nejdůležitější odehrálo v prvním poločase. Již v deváté minutě se do velmi dobré příležitosti dostal domácí Daniel Novák, ale jeho nebezpečnou přízemní střelu vyrazil Čáp na roh. V jedenácté minutě se už radoval domácí bomber Komlichenko, ale asistent rozhodčího odmával offside. O pět minut později se už ale stav měnil. Dominik Mašek namířil patičkou do tyče a volný míč vyrazil Ondřej Čáp na roh, po jeho rozehrání se prosadil stoper Aleksandar Šušnjar a hlavičkou poslal míč do branky – 1:0. Kdo by čekal ofenzivní smršť celku z první ligy, musel být zklamán. Olympia se velmi dobře bránila, a
když se do šance prodral Komlichenko nebo později Fulnek a Provazník, zasáhl brankář Čáp. Udeřit mohlo na druhé straně, když parádní střela Lukáše Koutenského těsně minula levou
šibenici domácího Mikulce.

Do druhého poločasu trenér Jarolím prostřídal, obrázek hry se ale příliš nezměnil. Obrana Olympie nedovolovala domácím téměř nic. V první šanci se objevil hostující Vojtěch Brabenec, ale z deseti metrů minul. Na druhé straně se v dobré příležitosti před brankářem Radotína objevil exklokan Dominik Mašek, ale střídající Enes Kimia se zaskvěl vynikajícím zákrokem. Zdá se tak, že stejně jako na podzim i na jaře nebude mít Olympia s defenzivní částí své hry větší problémy. V posledních minutách druhé půle svého soupeře zatlačila, ale vyrovnat už nedokázala. Doufejme, že si nechává branky na jaro, případně na první přípravné utkání v Radotíně – ve středu 16. 1. od 18:00 na umělé trávě.

David Jarolím po utkání:
Výsledek pro nás dnes nebyl až tak důležitý, především mě těší přístup hráčů k zápasu a hlavně k tréninku. Jak tvrdě pracují, jak se perou o místo v sestavě. Pro Boleslav začíná soutěž o měsíc dřív a je to znát. Přesto jsme tu byli důstojným soupeřem a samozřejmě mě mrzí, že jsme nedokázali alespoň vyrovnat. Do přípravy s námi naskočilo několik nových hráčů a odešel jen Roman Artemuk. Před sezonou se možná ještě nějaké změny odehrají, chtěli bychom ještě dva hráče. Předpokládám, že už nikdo neodejde. A že se proti nám vůbec
neprosadil Nikolay Komlichenko? Máme výborné stopery, takže jsem věřil, že neuspěje.